Pennut täyttävät tänään viikon. Aika on kulunut kuin siivillä, tuntuu että vastahan ne ”eilen” syntyivät. Koko porukka on kasvanut tasaisesti, jokainen omalla tahdillaan. Tytöt on isompia ja poika vähän pienempi, mutta hyvän kokoisia kaikki.
Nimiä näillä pikku nyyteillä ei vielä ole, mutta ehkä nekin tässä ajan saatossa keksitään. Kuvia on paljon, mutta lähinnä epäonnistuneita kännykkäräpsyjä. Yllättävän hankalaa kuvata viikon ikäisiä pentuja, jotka pyrkivät vaistojensa varassa ja suunnattomalla tahdonvoimalla takaisin emon turkin suojaan, mitäpä muutakaan kuin syömään.
 |
Tyttö 1. Syntyi ensimmäisenä ja isoimpana. Pitää painotilaston piikkipaikkaa edelleen. Kauneusunilta herätessään on välittömästi kuolemassa nälkään (ainakin omasta mielestään) ja huutaa äitiä kuin viimeistä päivää. Tähän huutoon äiti vastaa aina viivytyksettä. Diiva on maailman paras äitikoira ❤ |
 |
Tyttö 2. Syntyi viimeisenä ja pienimpänä, mutta on aina ruoka-aikaan kotona ja kirinyt painotilastossa toiseksi. |
 |
Poika. Syntyi keskimmäisenä ja pitelee painotilaston perää. Kasvaa silti tasaisesti ja on erittäin tiitterä pikkumies. Ehkä hän on herrasmies, ajattelee että naiset ensin. |
Kommentit
Lähetä kommentti